21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці ( Друга Пречиста )
21 вересня, православні християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке у народі називають другою Пречистою.
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – велике християнське свято. У православ’ї це свято є одним із дванадцяти найважливіших після Великодня свят.
День є першим з 12 головних церковних свят, з нього починається церковний рік. Вважається, що саме в цей день народилася Діва Марія, яка потім стала матір’ю Спасителя.
Згідно з переказами, 21 вересня в сім’ї Анни та Іоакима з’явилася дівчинка, яку назвали Марією. Про народження Богородиці практично нічого невідомо, хоча це свято належить до числа найголовніших за церковним календарем. Марія народилася в Єрусалимі, до того у її батьків дуже довго не було дітей, спроби зачати дитину були марними. Одного разу Іоаким пішов у пустелю для молитви, де йому з’явився ангел, який повідомив, що найближчим часом у них народиться донька. За дев’ять місяців Анна народила дівчинку.
Різдво Пресвятої Богородиці має сталу дату, тобто кожного року його святкують в один і той же день, а саме – 21 вересня. Цікаво, що воно відкриває низку релігійних свят року, адже церковне новоліття настає не 1 січня, а у вересні.
Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. Християни йдуть до храмів, де відбуваються урочисті богослужіння. У молитвах вони звертаються до Богородиці й просять у неї захисту і благословення.
Особливих заборон для цього дня немає. Але все ж існують деякі рекомендації, яких варто дотримуватися.У цей день не можна займатися роботою по дому і фізичною працею.Рекомендується в свято дотримуватися посту.У цей день не можна лаятися і конфліктувати з близькими, необхідно намагатися вирішувати всі суперечки мирним шляхом.Думки і помисли в цей день повинні бути чисті. Не можна думати про щось погане або бажати іншій людині зла.
День вважається жіночим святом, коли жінку шанують як продовжувачку роду.
На Різдво Пресвятої Богородиці також заготовляють калину: в народі вважалося, що “як вип’єш калини на Пречисту, від усякої хвороби будеш чистий”. До свята обов’язково потрібно було прибрати з городів урожай і засіяти поля житом.
Вважалося також, що якщо жінка в цей день подасть милостиню, Богородиця дарує їй достаток у домі.
Святковий молебень відбудеться у 15-00. Запрошуємо всіх!