Новини

22 березня – велике церковне свято — Сорока севастійських мучеників або Сорок святих.

22 березня 2023 року у народі відзначають свято Сороки. Згідно з церковним календарем, цього дня православні віруючі вшановують пам’ять 40 мучеників Севастійських.

Православна церква 22 березня вшановує пам’ять сорока воїнів-християн, які прийняли мученицьку смерть за віру в Христа при імператорі Ліцинії в 320 році в місті Севастії (Мала Азія).

День сорока святих щороку відзначають в одну і ту саму дату – 22 березня. У 2023 році Великомучеників Севастійських припало на середу.

Сорок Севастійських мучеників або просто Сорок святих — 40 воїнів римського XII легіону, які загинули у 320 році біля міста Севастія, нині турецьке місто Сівас за відмову зректись християнської віри. Пам’ять вшановується у православній і католицькій церкві, а також у давньосхідних та ряді протестантських церквах. Їм моляться жінки за швидке повернення своїх чоловіків після тривалої розлуки. Севастійські мученики згадуються у проповідях Василія Великого, Григорія Ніського, Єфрема Сирина, а також історика ранньої церкви Созомена.

На Сороки люди моляться Севастійським мученикам, щоб їхні близькі та рідні успішно закінчили військову службу та повернулися живими. Цього дня обов’язково йдуть до церкви і ставлять 40 свічок, моляться, дякують Богові за все, просять захисту від негараздів, хвороб, вдаряючи 40 поклонів.

Молитва до Сорок Святих:

“О, святі, славні сорок страстотерпців Христових, що в місті Севастії заради Христа мужньо постpaждали. Ви через вогонь та воду пройшовши і як друзі Христові у спокій Небесного Царства увійшовши, щиро молитеся до Пресвятої Тройці за рід християнський, особливо за тих, хто шанує святу пам’ять вашу і з вірою та любов’ю у молитвах звертається до вас.Bиблагайте у Всещедрого Бога прощення гріхів наших і життя нашого виправлення, щоб, у покаянні та нелицемірній любові один до одного перебуваючи, зі сміливістю стали на Страшному Суді Христовому і вашими молитвами праворуч Праведного Судді стали.О, угодники Божі, будьте нашими захисниками від усіх ворогів видимих та невидимих, щоб під покpoвом ваших молитов ми визволялися до кінця життя нашого від усякої біди, зла та небезпеки, і так прославляли велике та гідне поклоніння повновладної Тройці: Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *