6 лютого – день пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької.
6 лютого православний світ шанує пам’ять Блаженної Ксенії (Петербурзької) – юродивої, яка народилася у 1731-му, а померла у 1802 році.
Ксенії та Оксани святкують цього дня свої іменини, або День ангела.
Свята Ксенія – символ жіночої любові
До 26 років Ксенія Григорівна Петрова була щасливою дружиною, шанувала та любила свого чоловіка. Раптом Андрій Федорович помирає, а Ксенія, розуміючи, що він не встиг покаятися, сповідатися та причаститися, вирішила вимолити йому спасіння у Бога. Вдяглася у речі чоловіка, будівлі та землі відписала своїм слугам і почала жити на вулиці, вночі молячись Господу. Родичі Петрових хотіли запроторити її у притулок для божевільних, але лікарі та правоохоронці не виявили в розмові жінки щось ненормальне. Розум Ксенії був ясним, думки – сформованими та сповненими рішучої віри.Свята не любила, коли її звали Ксенією: “Не чіпайте бідолашну померлу, вона вже на небі! Тільки я, грішний, тут!” Відгукувалася тільки на ім’я чоловіка – Андрій Федорович. 45 років блаженна Ксенія поневірялася, вимолюючи прощення за коханого. Саме тому її вважають православним символом жіночої любові.Свята Ксенія – перша юродиваСвята Ксенія завжди носила старе вбрання тільки червоного та зеленого кольору (такого кольору було вбрання її чоловіка). Милостиню ніколи не просила, брала лише дрібні гроші, і ті – віддавала нужденним.
У газетах писали про юродиву Ксенію, яку продавці просто благали скуштувати безкоштовно, бо після того, як вона щось візьме – товар у цьому лотку швидко розкуповували. Візники запрошували блаженну Ксенію проїхатися хоча б на одній сходинці їхнього возу – бо якщо навіть торкалася, у той день візник мав купу замовлень. Блаженна Ксенія погоджувалася щось брати чи приймати допомогу тільки тоді, коли вважала людину гідною та благочестивою.Молилася Блаженна Ксенія у полі, бо, за її словами: “У чистому полі присутність Бога краще відчувається”. Свята Ксенія Петербурзька стала першою жінкою-юродивою на Русі. Юродиві — рідкісний різновид молитовників. Юродиві зрікалися розуму на користь Господа, руйнували усі правила та умовності. За своїм дивним виглядом вони ховали постійну молитву за тих, хто їх ображає.
Дива Блаженної Ксенії
За 45 років свого молитовного служіння свята Блаженна Ксенія зробила безліч добрих справ, збудувала церкву біля кладовища, де був похований її чоловік. Зараз на місці її поховання – капличка, до якої щодня – величезні черги вірян й туристів.Дива почали траплятися ще за її життя. Свята Ксенія раптово могла підійти до людини, сказати одне-два речення – куди йти і що зробити, і людина отримувала те, що так довго просила у Господа в своїх молитвах.В акафісті блаженної Ксенії зібрано декілька декілька таких історій. Одна з них – історія про жінку Параскєву, що довго просила Бога подарувати їй дитину. Блаженна Ксенія якось прийшла до неї зі словами: “Ти тут шкарпетки штопаєш, а Господь хоче тобі дитину подарувати!”, і вказала, куди саме треба піти. Коли Параскєва туди прийшла, то побачила натовп – сталося горе. Візник збив маму з новонародженим немовлям. Мати померла, а хлопчик чудом залишився живий. Тата так і не знайшли, тому Параскєва забрала немовля додому і виховала, як власного сина.
Допомога святої Ксенії
Святу Ксенію вважають покровителькою Санкт-Петербурга, але її люблять і шанують віряни усього світу! Люди просять допомоги святої Ксенії у вихованні й навчанні дітей, у життєвих справах та труднощах. Ті, хто робить це щиро і з вірою – отримують бажане.
Як молитися святій Ксенії
“Свята блаженна Ксеніє, моли Бога про нас!”***“О свята преподобна мати Ксенія. Під покровом Божим жила, ведена і укреплена “Заступницею, голод і спрагу, холод і спеку, докори і гоніння зазнала, дар прозорливості і чудотворення від Бога отримала. Нині Свята Церква, мов пахощі цвіту, прославляє тебе. Перед чином твоїм святим, який жвавіше тебе, справжньої з нами, молимося тобі: почуй прохання наші й принеси їх до Престолу Господа. Випроси надію на тебе вічне спасіння, на благі справи і починання наші щедре благословення, від усяких бід і скорботи порятунок. Постань святими твоїми молитвами перед Всемилостивим Спасителем нашим і молися за нас, недостойних і грiшних. Допоможи, свята блаженна Ксеніє, немовлят в християнській вірі наставити, отроків у вірі, чесності, богобоязливості виховати і пошли їм успіхи в навчанні; недуги зціли, в сім’ю любов і злагоду ниспошли. Ти наша надія і сподівання, тобі подяку підносимо і з тобою славимо Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.”Молитви бажано читати не тільки, коли на серці біль, але щодня, зранку та ввечері.Що робити Ксенії, Оксані в День ангела6 лютого православним жінкам з іменем Ксенія, Оксана бажано помолитися своїй небесній покровительці, сходити до храм. Варто купити у храмі маленьку дорожню ікону святої Ксенії, щоб брати з собою, виходячи з дому. Вдома, у молитовному куточку, треба мати домашню ікону святої Ксенії, і молитися біля неї.Що дарувати Ксенії, Оксані на День ангелаНа день ангела Оксанам дарують ікону, молитовник, акафістну книжечку, свічки, квіти, ласощі тощо. Не обов’язково це повинен бути великий подарунок, але обов’язково – приємний та корисний для тіла та душі іменинниці.