Новини

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці

Святковий молебень буде звершено в 15-00. Запрошуємо всіх!

Велике свято Православної Церкви — Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується щорічно 14 жовтня. Повна назва свята — Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

14 жовтня, у день Покрову Божої Матері, православні християни згадують чудо, яке сталося в 910 році.

Велике православне свято Покрова Пресвятої Богородиці присвячене чудесному явищу Богоматері віруючим. За переказами, в цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я – Константинополь. Місто було оточене ворожими військами, жителям залишалося тільки молитися і просити допомоги в Господа. Жителі візантійської столиці звернулися з молитвою і проханням про порятунок до Богородиці. І вона, за розповідями, з’явилася перед людьми та вкрила їх своїм покровом (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

Богородиця своїм Покровом посилає нам всім любов і радість.

Богородиця молилася і простягала над прочанами храму омофор. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися до Бога за християн і довгий час перебувала в молитві. А потім підійшла до Престолу і зняла зі Своєї голови покривало, простягнувши його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.Згідно оповідей, дивне з’явлення Богородиці підбадьорило і втішило греків, які зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів. З тих пір, християни вірять, що Покров Пресвятої Богородиці оберігає та захищає їх, а саме свято- одним з улюблених.

Покров Пресвятої Діви – знак любові та участі, які Матір Божа відчуває до людей. Його благодать незримо осіняє й захищає кожну людину, оберігаючи від гріха і допомагаючи в нелегкий час.

В Україні особливо значущим свято Покрови Пресвятої Богородиці було для козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Матір Божу вважали своєю заступницею і покровителькою.

В цей день також відзначають День українського козацтва, День захисника України.

Покрова Пресвятої Богородиці по праву вважається найбільшим осіннім святом. Традиційно до покрови завершується заготівля врожаю на зиму та розпочинаються приготування до весіль.«Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем» – в українських селах і досьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.На території України найдавнішою церквою, присвяченою святу, є церква в селі Сутківці Хмельницької області, зведена у 1467 році як фортеця. Ця церква – перша пам’ятка – оборонна церква Покрови Богородиці, яка представляє собою неповторне диво фортифікації, яке не має аналогів в Україні.Для українських козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі була церква святої Покрови.Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорозької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай в еміграцію, взяли із собою образ Покрови Пресвятої Богородиці.Впродовж століть в Україні це свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *